czarodziejska moc

Home / czarodziejska moc

Magia estetyki i runa owczego, koi, ogrzewa i uczy szacunku do piękna.

Lalki pobudzają estetykę i poczucie piękna

Służą do odgrywania ról w zabawie  (rola mamy, opiekunki)

Uczą szacunku do rzeczy pięknych oraz wskazują na indywidualność i unikatowość przedmiotu

Poprzez ich brak idealności odnoszą się do realnego człowieka i otoczenia, które też nie jest idealne

Uczą nocnikowania (dotyczy lalek z narządami płciowymi)

Koją i uspokajają dzięki właściwościom naturalnego runa owczego.- idealne dla małych dzieci, które łakną zapachu mamy. Nie bez powodu runo owcze jest wypełnieniem lalek Komoddo. Jest to naturalny, magiczny materiał, który personalizuje zabawkę, gdyż jak żaden inny, pochłania zapach człowieka poprzez dotyk, oddaje ciepło a delikatny naturalny zapach koi zmysły. Ma właściwości lecznicze, neutralizuje związki chemiczne, w tym formaldehyd! niweluje zapach papierosów, a dzięki właściwościom higroskopijnym, nie wchłania wody, tylko ja wyparowuje. Więcej o zdrowotny runie, wełnie i skórze owczej poniżej w linku: właściwości runa owczego

Kupujemy runo bezpośrednio od zaufanych owczarzy z polskich Tatr, najczęściej z jesiennego strzyżenia owiec, bo wtedy jest najzdrowsze. Nie jest ono chemicznie czyszczone, tylko tradycyjnymi naturalnymi metodami pozbawione dużej ilości lanoliny, aby było suche i miękkie.

“Skóra” lalek to najwyższej jakości trykot produkowany specjalnie dla lalkarstwa. To bardzo mocna tkanina ze 100% składem bawełny, tkana tak, by nie “puszczała” oczek i wytrzymała mocne wypchanie, pranie i suszenie. Najczęściej używamy szwajcarskiego trykotu bawełnianego.

Ubranka i akcesoria szyjemy ze skór włoskich, jedwabiu, muślinu, bawełny, lnu, a także na zamówienie z innych tkanin. Ponadto, dla wielbicieli luksusowych domów mody, oferujemy oryginalne, sygnowane tkaniny.

Do policzków i kolorystyki ciała ( zaróżowienia, uwypuklenia barwą) używamy tylko naturalnego wosku pszczelego zabarwianego naturalnymi barwnikami.